Vyhlášení grantů ČHS na údržbu skal a na tradiční akce

14. 01. 2015 | Rubrika: O ČHS, Správa skalních oblastí

ČHS vyhlašuje granty na údržbu skal a na podporu tradičních horolezeckých akcí v roce 2015.

• Granty na údržbu skal jsou určeny např. na úpravu přístupových cest, na značení, na protierozní úpravy, na úklid skal, prořezávku náletových dřevin, výrobu a instalaci informačních tabulí. Nelze je použít na instalaci a výměnu fixního jištění. Zde jsou podrobné podmínky (dokument Adobe PDF)podrobné podmínky.
  • Granty na podporu tradičních akcí jsou určeny na různé závody (lezecké, běžecké...), horolezecká setkání apod., které mají více než patnáctiletou tradici. Zde jsou podrobné podmínky.

O granty mohou žádat oddíly i členové ČHS, v případě grantů na údržbu skal také oblastní vrcholové komise.

Akce se musí uskutečnit v průběhu roku 2015, žádost lze podat i na akce, které se uskutečnily před vyhlášením a vyhodnocením grantů.

S vybranými žadateli bude uzavřena smlouva, peníze budou vždy poskytnuty až po ukončení a vyúčtování akce. K vyúčtování je nutno použít tento formulář.

Žádost o grant je nutno podat na formuláři a zaslat na adresu info@horosvaz.cz; do předmětu zprávy uveďte Grant na údržbu skal, nebo Grant na tradiční akci. Žádosti přijímáme do 31. ledna 2015, vyhodnocení žádostí proběhne do 6. února. Zde je jsou formuláře žádostí:

Informace o grantech i potřebné formuláře naleznete také na stránce Granty ČHS. Pokud budete mít nějaké dotazy, obraťte se na sekretariát ČHS.

Granty zaměřené na podporu mládeže a na podporu horolezeckých publikací budou vyhlášeny později.

B. Valentová, sekretariát ČHS