Vyhlášení výsledků soutěže Výstupy roku 2015

31. 08. 2015 | Rubrika: Alpinismus

V neděli 30. srpna 2015 byly v Teplicích nad Metují na Mezinárodním filmovém festivalu horolezeckých filmů vyhlášeny výsledky dalšího ročníku soutěže Výstupy roku.

Hodnoceny a oceňovány byly výstupy za období od srpna 2014 do konce července 2015. Komise alpinismu, která nominované výstupy hodnotila, udělila ceny v šesti z osmi kategorií (bez ocenění zůstaly kategorie velehory nad 6000 m n.m. a v kategorii pískovcové a jiné tradiční lezení). Z pohledu počtu ocenění se ukazuje jako nejúspěšnější kategorie boulderingu, ve které byly oceněny hned tři přelezy, z toho jeden, v podání Adama Ondry, získal nejvyšší možné ocenění - Výstup roku s hvězdičkou.

Slavnostního vyhlášení výsledků se bohužel někteří ocenění nemohli zúčastnit, neboť jsou na závodech, trénují v zahraničí apod. Velké díky patří těm, kdo si pro ocenění přijeli a přispěli k pěkné atmosféře při vyhlašování výsledků před plným sálem.

• Kat. hory pod 6000 m n.m. - mixy a ledovcový charakter

Čestné uznání - Pohádka o chytech - Petr Resch

8B+, Petrohrad

P.Resch_ilustrační foto_archiv

• Kat. mixy a ledy sportovního charakteru

Výstup roku - Low G Man - Lucie Hrozová

D 14, 1. ženské opakování cesty a celkově druhý přelez, oblast Bus del Quai di Iseo v Itálii

L. Hrozová Low G Man_archiv

• Kat. skialpinismus

Čestné uznání - výstup a sjezd Marinelliho kuloáru - Jan Hartmann, Marek Holubec

obtížnost D, převýšení 2000 m, sklon 40 - 45°, oblast Monte Rosa

Marinelliho kuloár_foto archiv

Všichni autoři oceněných výstupů dostali od ČHS kromě diplomů také finanční odměnu a od Pivovaru Rohozec, který je partnerem ČHS, nádavkem dárkové balení rohozeckého piva.

Jindčich Hudeček, který převzal cenu za prvovýstup Invisible Line v Patagonii, věnoval hned na místě finanční odměnu na pomoc Nepálu, kterou organizuje ČHS v rámci pomoci Člověka v tísni, a své odměny ve prospěch Nepálu se vzdali i skialpinisté. Děkujeme!

Výsledky předchozích ročníků naleznete na našem webu na stránce Nejlepší horolezecké výkony.

B. Valentová, sekretariát ČHS