Komise alpinismu uspořádala akci pro mladé lezce v Orcu

20. 08. 2015 | Rubrika: Alpinismus

Li1V italském údolí Orco minulý týden řádili mladí čeští lezci – Ondra Tůma, Matěj Svojitka, Tereza Svobodová, Vojta Vlk a Denis Pail. Na soustředění, které uspořádala komise alpinismu, odjeli do tradiční oblasti, kde se lezou cesty hlavně po vlastním jištění, a sbírali tam alpinistické zkušenosti od Honzy Zbranka, Vaška Šatavy "Šatavise", Honzy Straky "Stračese" a Dušana Janáka alias Stoupy. “Vydrží ten frend odsednutí?” báli se ze začátku. V průběhu týdne už do vlastního jištění padali jako do nýtů, Zdomácnili hodně rychle.

E1

První dva dny jim hodně pršelo, přesto neztráceli motivaci a byli pořád ve skalách. Například Matěj Svojitka vylezl za deště na první pokus stropovou spáru Legoland za 7b+. Jinde než ve stropech a převisech se lézt nedalo.

E2 E3 L2 L3

Od úterý bylo slunečno, takže skupina zůstávala ve skalách až do noci. “Musíme vylézt aspoň deset cest,” hlásil každé ráno namotivovaný Denis Pail. Nejtěžší cestu, alespoň podle čísel, vylezl Vojta Vlk – na druhý pokus dal sportovně zajištěné 8a.

Li1 Li3 L1 L4p L5p L6p L7p Lip2

Děkujeme Standovi Mitáčovi z e-montany, který z akce pořídil spoustu pěkných fotek a Edelridu a Tendonu, kteří poskytli lezecké vybavení.“

Pokud vás téma zaujalo, podívejte se na další fotky, video a článek od Standy Mitáče v e-Montaně.

Honza Bloudek, předseda ČHS